TURNIEJ BRD 2018

W tym roku powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów z terenu powiatu brzozowskiego odbył się na terenie naszej szkoły. Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych okazali się uczniowie z Nozdrzca, a szkół gimnazjalnych uczniowie z Przysietnicy. To oni  reprezentować będą powiat brzozowski na szczeblu wojewódzkim.

Organizatorami Turnieju byli:

• Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie;
  • Starostwo Powiatowe w Brzozowie;
  • Urząd Gminy Nozdrzec.

W turnieju udział wzięło łącznie 9 drużyn z 6 szkół z terenu powiatu brzozowskiego. Zasady tego corocznego konkursu
są niezmienne. Na początek zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego. Następnie wykazali swoje umiejętności w jeździe na rowerze po miasteczku ruchu drogowego i pokonywaniu przeszkód na rowerowym torze przeszkód. Ten ostatni okazuje się najtrudniejszym etapem zawodów i wymaga od zawodników doskonałej precyzji
i opanowania roweru. Podczas turnieju oceniana jest również wiedza i umiejętności uczestników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem przebiegiem zawodów czuwała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego asp. Krzysztofa Kwiecińskiego - asystenta Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji

Brzozowie.

Wyniki turnieju i jego tegoroczni zwycięzcy to:

Drużynowo w kat. szkół podstawowych:
•    I  miejsce - Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
•    II  miejsce - Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej
•    III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zmiennicy

Drużynowo w kat. gimnazjum:
•    I miejsce  - Gimnazjum w Przysietnicy
•    II miejsce - Gimnazjum w Nozdrzcu
•    III miejsce - Gimnazjum w Brzozowie

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych :
•    I  miejsce Krzysztof  Dzik- Nozdrzec
•    II  miejsce  Karol Sarnicki - Nozdrzec
•    III miejsce Wiktoria Kurzydło - Nozdrzec

Indywidualnie w kategorii szkół gimnazjalnych:
•    I  miejsce Aneta Wandas - Nozdrzec
•    II  miejsce Bartłomiej Bąk – Przysietnica

•    III miejsce Paweł Popiel – Brzozów

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Natomiast zwycięzcy dyplomy, okolicznościowe puchary i medale oraz cenne nagrody rzeczowe. Zostały one ufundowane przez: Starostę Brzozowskiego Zygmunta Błaża, Burmistrza Brzozowa Józefa Rzepkę, Wójta Gminy Domaradz Jana Kędrę, Wójta Gminy Dydnia Jerzego Ferdynanda Adamskiego, Wójta Gminy Haczów Stanisława Jakiela i Wójta Gminy Nozdrzec Antoniego Gromalę oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

Naszej zwycięskiej drużynie  gratulujemy i życzymy powodzenia w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 24.05.2018 r. w Wielkich Oczach.