Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2012

W dniu 19.04.2012r. w Zespole Szkół im. A. Fredry w Nozdrzcu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W imieniu Wójta Gminy Nozdrzec Antoniego Gromali przybyłych gości, zawodników i ich opiekunów oraz pozostałych uczestników turnieju przywitała  Agnieszka Baran Kierownik Referatu OiSO Urzędu  Gminy Nozdrzec.

Turniej otworzył Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie insp. Marek Kochanik oraz podinsp.Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Do rywalizacji przystąpiło 42 uczniów z 8 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów z powiatu brzozowskiego. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu prawa ruchu drogowego. W etapie drugim sprawdzano umiejętności i wiedzę z obszaru udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miasteczku ruchu drogowego sędziowali funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, tj.: asp. szt. Kazimierz Barański, mł. asp. Wiesław Jurek, sierż. Sławomir Godzisz, sierż. Joanna Baranowska. Na torze przeszkód zawodników oceniali: uczniowie klasy o profilu wojskowym z LO w Brzozowie.

W kategorii szkół podstawowych na podium stanęły drużyny:
• I miejsce Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

• II miejsce Szkoła Podstawowa w Zmiennicy
• III miejsce Szkoła Podstawowa w Niebocku

W kategorii szkół gimnazjalnych na podium stanęły drużyny:
• I miejsce Gimnazjum w Nozdrzcu
• II miejsce Gimnazjum w Brzozowie
• III miejsce Gimnazjum w Przysietnicy

W kategorii szkół podstawowych na podium stanęli indywidualnie:
• I miejsce Kamil Kociuba - Nozdrzec

• II miejsce Bartłomiej Hałas - Nozdrzec
• III miejsce Dominik Rachwał – Zmiennica

W kategorii szkół gimnazjalnych na podium stanęli indywidualnie:
• I miejsce Marcin Owsiany - Nozdrzec
• II miejsce Hubert Skiba – Nozdrzec
• III miejsce Rafał Dziedzic – Brzozów

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody i upominki których fundatorami byli:

Zygmunt Błaż - Starosta brzozowski, Urszula Brzuszek – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej, Antoni Gromala – Wójt Gminy Nozdrzec, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Jerzy Lawera – Dyrektor PBS/ Oddział Brzozów, Rafał Opałka – Dyrektor PKO Bank Polski /Oddział Brzozów, Firma „Krusz-BUD”, Firma „Fran-BUD”, Firma „Kris BUD”, „Iwoniczanka”, Firma „Polikat” s.a. „ Firma Trans-Mar”, KHS Krosno S.A., sklep „Groszek” wł. Barbara Cyparska.

Po turniejowych zmaganiach wszyscy uczestnicy ugoszczeni zostali przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Nozdrzcu.