Konkursy plastyczne "Z orzełkiem w sercu i na dłoni",„Kartka na stulecie niepodległości”

W dniu 9 listopada podczas uroczystego Apelu odbyło się podsumowanie dwóch konkursów plastycznych „Kartka na stulecie niepodległości” dla klas 4-8 i III gimnazjum oraz rodzinnego konkursu plastycznego „Z ORZEŁKIEM W SERCU I NA DŁONI”.

Główną ideą konkursu było propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej, kształtowanie postaw patriotycznych oraz uaktywnienie i promowanie dzieci uzdolnionych artystycznie.

Prace oddane przez młodych plastyków były piękne i wykonane na bardzo wysokim poziomie. Twory plastyczne wyrażały ich pomysły w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się między innymi różnorodnością technik: prace przestrzenne, obrazy, rysunki, wyklejanki z wykorzystaniem różnorodnych materiałów (m.in. z bibuły, z wstążki).

Problematyka konkursu bardzo spodobała się uczniom, gdyż spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem z ich strony. Wpłynęła bardzo duża ilość prac –46. Najliczniej zaprezentowały się: klasa II- 100 % uczniów oraz klasa I – 92% uczestników.

Prace ocenione były pod względem oryginalności, walorów artystycznych oraz poprawności merytorycznej. Wszystkie prace były bardzo interesujące, a zmysł artystyczny i różnorodność pomysłów zaskakiwała i potrafiła wprawić w zdumienie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe. Były to ufundowane przez pana Wójta A. Gromalę puzzle, gry planszowe, przyborniki na biurko, notesy i długopisy oraz pendrivy, notesy, termosy, zestawy przyborów do pisania ufundowane przez Stowarzyszenie działające przy naszej szkole.

Prace  zostały udostępnione uczniom naszej szkoły. Zorganizowano wystawę  z którą mogli zapoznać się nie tylko wszyscy uczniowie, ale też nauczyciele i mieszkańcy Nozdrzca. Efekty pracy oraz pomysły uczniów bardzo spodobały się społeczności szkolnej, mieszkańcom oraz p. Wizytator B. Dżugan co uwidoczniło się podczas spotkań i prezentacji prac.

Szczególne podziękowania należą się  WYCHOWAWCOM oraz RODZICOM najmłodszych uczniów bez których zaangażowania konkurs z pewnością by się nie odbył.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy talentu oraz ciekawych pomysłów!