Pasowanie na ucznia klasy I

3 października 2018 r. w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera.

Uczniowie wzięli udział w uroczystości Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.

Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy odśpiewali hymn i ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor– Teresa Toczek symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania na ucznia.

Po ceremonii Pasowania p. Dyrektor gratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej, życzyła sukcesów w nauce
i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Rodzice zorganizowali swoim dzieciom „słodkie” przyjęcie oraz  podarowali   upominki w postaci słodyczy i kubków. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom ogromną radość.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.