Rzeki karpackie – czysta Natura 2000

Organizatorem konkursu „Chroń rzeki karpackie!” była Fundacja WspieraniaInicjatyw Ekologicznych w Krakowie.

Do celów konkursu należało: budowa świadomości nt. potrzebi metodochrony przyrody rzek karpackich wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy na podstawie różnych źródeł, kształtowanie umiejętności plastycznych, kreatywności orazwyrabianie poczucia estetyki oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody.

W konkursie wzięło udział 235 uczniów, których prace oceniło jury w składzie: Justyna Stańczyk – przewodnicząca – zastępca koordynatora projektu „Rzeki karpackie – Czysta Natura 2000”(FWIE), członkowie: Bożena Kotońska – Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Regionalny Konserwator Przyrody w Krakowie – przedstawiciel RDOŚ Kraków, Radosław Koryga – przedstawiciel RDOŚ Kraków,  Joanna Szmuc – przedstawiciel RDOŚ Rzeszów, Łukasz Lis – przedstawiciel RDOŚ Rzeszów wyróżniło pracę uczennicy klasy VII Szkoły Podstawowej w Nozdrzcu- Nikoli Sawczak.

Gratulujemy!!!